روحانی: انتقال آب به استانهای شرقی تحولی تاریخی است خبرنگاران

به گزارش وبلاگ تبلت، رئیس جمهور با اشاره به انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به استانهای شرقی از جمله خراسان ، گفت: این یک تحول تاریخی بسیار عظیم است که توسط شرکت های معدنی در حال اجرا است.

روحانی: انتقال آب به استانهای شرقی تحولی تاریخی است خبرنگاران

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ تبلت، حسن روحانی امروز 14 اسفندماه، در مراسم شروع بهره برداری پارکینگ و پایانه زیرسطحی آزادی مشهد که در قالب بهره برداری از طرح های ملی وزارت کشور به صورت ویدئوکنفرانس برگزار گردید، با اشاره به افتتاح این پروژه، بیان نمود: اجرای این پروژه اقدامی ارزشمند است و بهره برداری از آن را به مردم بسیار خوب مشهد و استان خراسان رضوی تبریک می گویم.

به یاری وزارت صمت کار عظیمی برای استان های شرقی در حال نهایی شدن است

وی ادامه داد: به یاری وزارت صمت کار عظیمی برای استان های شرقی از جمله استان خراسان رضوی در حال نهایی شدن است و آن پروژه آبرسانی از خلیج فارس و دریای عمان به استان های خراسان رضوی و خراسان جنوبی است.

تحول تاریخی بسیار عظیمی توسط شرکت های معدنی در حال انجام است

رییس جمهور تاکید نمود: همچنین آبرسانی به استان سیستان و بلوچستان از راستا دیگری در حال انجام است. این یک تحول تاریخی بسیار عظیم است که توسط شرکت های معدنی در حال انجام است.

روحانی توضیح داد: با برگزاری چندین جلسه کارهای محیط زیستی این پروژه نیز نهایی شده است.

مسئله آب یک اقدام راهبردی در این دولت است

وی با بیان این که مسئله آب یک اقدام راهبردی در این دولت است، افزود: تا به امروز در این دولت بیش 50 سد را افتتاح کردیم به طوری که کمتر از هر دو ماه یک سد مورد افتتاح و بهره برداری نهاده شد.

نگاهی گذرا به پروژه انتقال اب

شایان ذکرست که عملیات اجرایی جدی برای انتقال این آب در دولت یازدهم (تدبیر و امید) شروع شد که رئیس جمهور از صندوق توسعه ملی 400 میلیون دلار تسهیلات برای این طرح گرفته است.

افتتاح فاز اول پروژه در آبان ماه

فاز اول این پروژه در آبان ماه توسط رئیس جمهور افتتاح شد، کارفرما و مجری این طرح بخش خصوصی و شرکت های تابعه وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده است و به جز 400 میلیون دلار تسهیلات که اقساط آن نیز پرداخت می گردد، مابقی هزینه ها توسط همین شرکت ها و بخش خصوصی تامین شده است.

بازدید وزیر صمت از خط انتقال به یزد در چادرملو

علیرضا رزم حسینیوزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر اخیر خود به استان یزد با حضور در منطقه چادرملو (اردکان) از خطوط انتقال و تاسیسات پروژه مهم انتقال آب خلیج فارس به استان یزد بازدید به عمل آورد.

آب خلیج فارس به زودی به اردکان و استان یزد می رسد

پروژه انتقال آب خلیج فارس به استان یزد برای استفاده در معادن چادرملو (اردکان) در قالب خط دوم انتقال تعریف شده که کار لوله گذاری، نصب پمپاژ و تاسیسات این پروژه تکمیل شده است و به زودی با ورود آب به خطوط لوله، مردم استان یزد از آب شیرین خلیج فارس بهره مند خواهند شد.

آخرین اقدامات صورت گرفته

در آخرین اقدام 2 وزارتخانه نیرو و صمت به همراه سازمان های حفاظت از محیط زیست و سازمان برنامه و بودجه گزارش ویژه خود را با حسن روحانی رئیس جمهوری، در میان گذاشتند تا درباره طرح ملی شیرین سازی (نمک زدایی) آب دریا و انتقال آب از خلیج فارس به مرکز فلات ایران تصمیم گیری گردد.

در نشستی که به همین خاطر با حضور رئیس جمهور برگزار گردید، حاضران درباره راستا انتقال آب، تأمین منابع اقتصادی و ایجاد زیرساخت های لازم و زمانبندی اجرای طرح تصمیم گیری کردند و قرار شد مصوبات جلسه به دستگاه های مربوط ابلاغ گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "روحانی: انتقال آب به استانهای شرقی تحولی تاریخی است خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: انتقال آب به استانهای شرقی تحولی تاریخی است خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید